ЩОДО ПОВІРКИ ВОДОЛІЧИЛЬНИКІВ:

   Згідно статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» суб’єкти господарювання зобов’язані своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на періодичну повірку.
   Повірка, ремонт та обслуговування засобів обліку, що належать споживачам (крім квартирних), виконуються за їх рахунок.
   В залежності від типу засобу обліку води в 4 роки від дати останньої повірки. Тому нагадуємо Вам про необхідність проведення періодичної повірки засобу обліку води встановленого на Вашому підприємстві, установі, організації. 
У 2017 році КП «Зміїв-сервіс» здійснило повірку для населення 297 водо лічильників за рахунок підприємства.

ЩОДО УСТАНОВКИ ВОДОЛІЧИЛЬНИКІВ:

   В Україні набув чинності закон про комерційний облік послуг з водопостачання, яким передбачається зобов'язання операторів зовнішніх інженерних мереж обладнати 100% житлових будинків побудинковими вузлами обліку.
   До 2 серпня 2018 року треба встановити лічильники холодної води для нежитлових будівель. Для житлових будівель термін встановлення лічильників води продовжено на рік - до 2 серпня 2019 року.
   Зі свого боку, власник або співвласники будинку протягом 2 місяців можуть повідомити про свою згоду, або пропозиції про зміну умов встановлення лічильників, або про намір самостійно обладнати будинок лічильниками. Відсутність реакції протягом 2 місяців трактується як згода на встановлення лічильників за заданими умовами.
  Лічильники належать власнику або співвласникам будинків, які і відповідають за збереження і цілісність обладнання.
   Відповідно до пункту 6 статті 3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» витрати на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, здійснені оператором зовнішніх інженерних мереж, відшкодовуються споживачами відповідних комунальних послуг, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами водопостачання у такій будівлі, шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку, який сплачується виконавцеві відповідної послуги.

ЩОДО НЕСАНКЦІОНОВАНОГО ВОДОКОРИСТУВАННЯ:

  Шановні споживачі, просимо звернути увагу на те, що,згідно з діючими Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 190 від 27.06.2008 р., забороняється будь-яке самовільне приєднання об'єктів водоспоживання до діючих систем централізованого водопостачання та водовідведення (враховуючи приєднання до будинкових вводів, внутрішньобудинкових мереж або до мереж споживачів).»
    Що вважається самовільним підключенням до мереж водопостачання?
  Це поняття означає виконання абонентом підключення без попереднього отримання дозвільної документації, або виконаної з порушенням будь-яких технічних вимог і умов, які передбачені процедурою встановлення обладнання, призначеного для транспортування води. Наше підприємство регулярно проводять рейди з метою перевірки водоспоживання, тому факт незаконної врізки, звичайно фіксується у відповідному акті, згідно з яким проводиться донарахування за нижчевказаними пунктами.
   Ввідповідно до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом    Мінжитлокомунгоспу України від 27.06.2008 №190:
    пункт 3.3. У разі безоблікового водоспоживання Виробник виконує розрахунок витрат за пропускною спроможністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2.0 м/сек та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу. 
    пункт 3.4. Розрахунковий період при безобліковому водокористуванні встановлюється з дня початку такого користування. Якщо термін початку безоблікового водокористування виявити неможливо, розрахунковий період становить один місяць. 


  НАГОЛОШУЄМО НА ТОМУ, що мешканцям, які самі звернуться у квітні 2018року до підприємства про несанкціоноване приєднання до мереж, нарахування за безоблікове водокористування здійснюватись не буде. Отже, мешканці, що прийдуть реєструвати незаконне під’єднання у січні не будуть сплачувати ці кошти. 
   Закликаємо жителів району не ухилятися від дотримання вимог чинного законодавства, бо зекономивши гривню, ви втратите більше. 

ЗВЕРТАЄМОСЬ ДО СПОЖИВАЧІВ, ЯКІ ЗАБОРГУВАЛИ КП « ЗМІЇВ-СЕРВІС».
   Згідно Закону України « Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов’язаний оплачувати спожиті послуги у строк, встановлений договором або законом. Щодо відсутності договору, зазначаємо, що відповідно до ч. 1 ст. 218 ЦК України недодержання сторонами письмової форми правочину, яка встановлена законом, не має наслідком його недійсності,крім випадків, встановлених законом. Отже хоча між сторонами й не укладався письмовий договір про надання послуг, це не є підставо. Для ігнорування обов’язку для ігнорування обов’язку сплачувати за надані послуги.
  Наголошуємо на тому, що для того, щоб зменшити фінансове навантаження , пов’язане з оплатою великої заборгованості за комунальні послуги та оплати судових витрат( у разі звернення КП «Зміїв-сервіс» до суду для примусового стягнення богу у розмірі 1600грн.), споживач має змогу укласти договір з реструктуризації існуючої заборгованості.