Результати діяльності юридичного відділу підприємства.

    Керуючись Законом України «Про відходи», Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Постановами Кабінету Міністрів України, Правилами надання послуг з вивезення побутових відходів, юридичний відділ Комунального підприємства «Зміїв-сервіс» проводить претензійно-позовну роботу з боржниками за спожиті комунальні послуги, проводиться роз’яснювальна робота з боржниками щодо зменшення їх боргів за спожиті комунальні послуги з водовідведення, водопостачання, вивезення твердих побутових відходів шляхом направлення боржникам попереджень, досудових повідомлень про необхідність сплати боргу за послуги або укладення договору реструктуризації.
    Повідомляємо також, відповідно до ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» вивезення побутових відходів належить до централізованих комунальних послуг. Згідно Закону України «Про відходи» всі мешканці України - є виробниками відходів. Пунктом 5 частини 3 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
   Обсяг надання послуг розраховується на підставі мінімальних норм утворення побутових відходів. Норма утворення на одного зареєстрованого мешканця для приватного сектору складає 1,4 м3 на рік (Постанова КМУ № 1070 від 10 грудня 2008 р. п.п. 6,8). Нарахування за послуги з вивезення побутових відходів на одного зареєстрованого мешканця складає 11,37 грн. на місяць (з травня місяця 2017 року), діючі тарифи затверджені рішенням ХХVІІ сесії VІІ скликання Зміївської районної ради Харківської області від 13.04.2017р. № 94 «Про встановлення тарифів на послуги з вивезення твердих, рідких та великогабаритних відходів для КП «Зміїв-сервіс» Зміївської районної ради Харківської області» та розраховані відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».
    Також нагадуємо, що збирання та перевезення побутових відходів у межах певної території здійснюється юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування.
     В разі невиконання зобов’язання щодо оплати за надані житлово-комунальні послуги підприємство вимушене звертатися до суду про примусове стягнення заборгованості.
     До Зміївського районного суду Харківської області протягом 2017 року було подано 65 позовних заяв про примусове стягнення заборгованості за надані підприємством послуги, на загальну суму 175 000 грн. Після розгляду справ судом, виконавчі листи передаються на примусове виконання до виконавчої служби у Зміївському районі. 
     Юридичним відділом здійснюється офіційне представництво підприємства в судах всіх інстанцій, зокрема в Апеляційному та Касаційному судах м.Харкова.
   Юридичним відділом також надаються консультації громадянам, які звертаються з питань, що стосуються діяльності підприємства, а саме порядку укладення договорів, нарахувань за послуги, роз’яснень законодавчих актів, якими керується підприємство у своїй діяльності.
   Виконуються роботи з розгляду письмових та електронних листів, звернень, скарг, відповіді надаються в законодавчо встановлений термін, згідно чинного законодавства та відповідно до компетенції підприємства. 
  В 2017 році Комунальним підприємством «Зміїв-сервіс» розпочато оформлення земельних ділянок на яких розташовані об’єкти водопостачання та водовідведення підприємства. Проводиться робота з виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування в кількості 31 та подальшої їх реєстрації в органах юстиції. 
   Особливу увагу приділено розробці детального плану території для розміщення полігону твердих побутових відходів.